Κυριακή 29 Δεκεμβρίου 2013

Με σπουδαία νίκη έκλεισε το 2013 ο Αστέρας Κερατσινίου. 1-3 μέσα στην έδρα της Σπίθας

Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής η ομάδα μας έφυγε νικήτρια από το γήπεδο της Σπίθας με το επιβλητικό 1-3.

Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς-νωρίς μόλις στο 2ο λεπτό η ομάδα μας ανέβασε στροφές και όχι μόνο ισοφάρισε αλλά κατάφερε να πετύχει άλλα 2 γκολ και να πάρει μια υπερπολύτιμη νίκη σε μια δύσκολη έδρα.

Το γκολ για τους γηπεδούχους το πέτυχε στο 2ο λεπτό ο Παπαδόπουλος.

Για εμάς το 1-1 έκανε ο Τσακιράκης στο 36 και έτσι έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα εμφανώς ανεβασμένη έκανε το 1-2 με τον Νίκανδρο (77, πέναλτι) και το τελικό 1-3 διαμόρφωσε με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή ο Καϊδαντζής (90ο λεπτό).

Στο τελευταίο αγώνα της χρονιάς η ομάδα μας βρίσκεται μόνη 3η στο Βαθμολογικό πίνακα.